Proč jsme založili Zafix

Se Zafixem chceme proměnit realitní trh plný neefektivních a příliš drahých realitních kanceláří a skoncovat s nejistotou lidí, kteří se bez zkušeností snaží prodávat nemovitost vlastními silami.

Jak toho dosáhneme

Službou Zafix to teprve začíná. Naplnění své vize jsme rozdělili do několika fází.

1. fáze: Služba Zafix (2018)

Všem prodejcům pomůžeme výhodně, bezpečně a rychle prodat nemovitost. Vy řídíte prodej, my pro vás zařídíme vše, co k úspěšnému prodeji potřebujete (od profesionálních fotografií, půdorysy, web, placenou inzerci, právní a advokátní služby, domlouvání osobních prohlídek, úschovu peněz, úspěšné dokončení prodeje...). K tomu využíváme moderních technologií a postupy založené na 20ti letech zkušeností s prodejem realit. 

2. fáze: Portál pro samoprodejce (2019)

Dáme dohromady nezávislé odborníky na prodej nemovitostí a jejich know-how zdarma zpřístupníme všem. A to způsobem, jakým to ještě nikdo v ČR neudělal. Chceme tak dosáhnout toho, aby každý kupující věděl, co ho čeká a jak každou z částí prodeje vyřešit a připravit. Lidé pak nenaletí podvodníkům, realizují prodej bez zbytečných komplikací a realitní trh bude bezpečné místo.

3. fáze: Report o stavu realitního trhu

Dnešní realitní trh je nepřehledný. To způsobuje, že nikdo přesně neví, v jakém stavu se nachází. Nízká informovanost a nepřehlednost dává šanci nepoctivým firmám a lidem, využít příležitosti. Spojíme se s předními ekonomy a odborníky a zpracujeme report o stavu realitního trhu, ke kterému budou mít všichni přístup a budou ho moci využít při nákupu a prodeji nemovitosti.

4. fáze: Pomoc realitním kancelářím

Chceme podporovat realitní makléře, aby nabízeli co nejlepší služby a kultivovali realitní trh. Máme v plánu vyvinout aplikace pro sdílení zakázek, databázi zájemců a vzdělávat makléře.

Příběh o tom, jak vznikl Zafix

Projekt Zafix jsme založili ve dvou. Já a Jirka. Spojili jsme tak moje znalosti nových technologií a marketingu, které jsem získal založením a vedením marketingové agentury. A více než 20leté zkušenosti Jiřího, který v ČR spoluzaložil síť realitních kanceláří a je jedním z předních realitních makléřů u nás.

Já jsem do projektu šel proto, že má Zafix silnou vizi, se kterou může změnit celé realitní odvětví, jak ho známe. Lákala mě práce se značkou a naplňování našeho plánu. Jirka projekt vymyslel proto, že při své práci realitního makléře viděl, že by šla dělat efektivněji, lépe a levněji. Jeho myšlenka o tom, že „Nejlépe zná nemovitost přímo její majitel. Ten ji dokáže nejlépe prodat. Co mu ale naopak nejde, jsou věci s prodejem spojené. Na ty by si měl někoho najmout. Za ty ale nemusí platit tučnou provizi, jen férový fixní poplatek.“ se stala mottem služby Zafix.

Společně jsme dali dohromady tým realitních odborníků a pomáháme lidem s úspěšným prodejem nemovitosti. 

Josef