Proč jsme založili Zafix

Se Zafixem měníme realitní trh plný neefektivních a příliš drahých realitních kanceláří a chceme skoncovat s nejistotou lidí, kteří se bez zkušeností snaží prodávat nemovitost vlastními silami.

Naší vizí je změnit pohled lidí na realitní trh, který je v dnešní době plný nekalých praktik a podvodů. Chceme, aby lidé měli z prodeje toho nejhodnotnějšího, co vlastní – jejich nemovitosti –, potěšení, ne noční můry.

Jak toho dosáhneme

Službou Zafix to teprve začíná. Naplnění této vize jsme rozdělili do několika fází.

1. fáze: Služba Zafix (2018)

Všem prodejcům pomůžeme výhodně, bezpečně a rychle prodat nemovitost. Vy řídíte prodej, my pro vás zajistíme vše, co k úspěšnému prodeji potřebujete (od profesionálních fotografií, půdorysů, webu, placené inzerce, právních a advokátních služeb přes domlouvání osobních prohlídek a úschovu peněz až po úspěšné dokončení prodeje). K tomu využíváme moderní technologie a postupy založené na 17 letech zkušeností s prodejem realit. Neúčtujeme si provizi, jen férový fixní poplatek za služby, které stejně pro prodej nemovitosti potřebujete, i kdybyste prodávali sami. Přinášíme tak na trh nový pohled na práci realitních makléřů a způsob, díky kterému si jako prodejci můžete dovolit služby špičkové realitní kanceláře za zlomek běžné ceny.

2. fáze: Portál pro prodejce nemovitosti (2019)

Dáme dohromady nezávislé odborníky na prodej nemovitostí a jejich know-how zdarma zpřístupníme všem. A to způsobem, jakým to ještě nikdo v ČR neudělal. Chceme tak dosáhnout toho, aby každý kupující věděl, co ho čeká a jak každou z částí prodeje vyřešit a připravit. Lidé pak nenaletí podvodníkům, realizují prodej bez zbytečných komplikací a realitní trh bude bezpečné místo.

3. fáze: Report o stavu realitního trhu

Dnešní realitní trh je nepřehledný. To způsobuje, že nikdo přesně neví, v jakém stavu se nachází. Nízká informovanost a nepřehlednost dává šanci nepoctivým firmám a lidem využít příležitosti. Spojíme se s předními ekonomy a odborníky a budeme zpracovávat report o stavu realitního trhu, ke kterému budou mít všichni přístup a budou ho moci využít při nákupu a prodeji nemovitosti.

4. fáze: Pomoc realitním kancelářím

Chceme podporovat realitní makléře, aby nabízeli co nejlepší služby a kultivovali realitní trh. Máme v plánu vyvinout systém pro sdílení zakázek, který bude makléře motivovat ke sdílení zakázek mezi sebou. Chceme také vybudovat centrální databázi zájemců, pomocí našich projektů vzdělávat makléře a ulehčovat jim jejich práci.

 

 

Zakladatelé Zafix

Příběh o tom, jak vznikl Zafix

Projekt Zafix jsme založili ve dvou. Já a Jirka. Spojili jsme tak moje znalosti nových technologií a marketingu, které jsem získal založením a vedením marketingové agentury Včeliště, a více než 17leté zkušenosti Jiřího, který v ČR spoluzaložil síť realitních kanceláří ERA Reality, kde se staral o partnerské makléře, jejich vzdělávání a rozšiřování působnosti v regionech. Kromě toho je sám jedním z předních realitních makléřů u nás.

Já jsem do projektu šel z toho důvodu, že Zafix má silnou vizi, se kterou může změnit celé realitní odvětví, jak ho známe. Lákala mě práce se značkou a naplňování našeho plánu. Jirka projekt vymyslel v důsledku toho, že při své práci realitního makléře viděl, že by šla dělat efektivněji, lépe a levněji. Jeho myšlenka „Nejlépe zná nemovitost přímo její majitel. Ten ji dokáže nejlépe prodat. Co mu ale naopak nejde, jsou věci s prodejem spojené. Na ty by si měl někoho najmout. A nemusí platit vysokou provizi, ale pouze férový fixní poplatek.“ se stala mottem služby Zafix.

Společně jsme dali dohromady tým realitních odborníků a pomáháme lidem s úspěšným prodejem nemovitostí. 

Josef