Inspekce nemovitosti

technický průkaz nemovitostiV rámci inspekce nemovitosti necháme váš byt, dům nebo pozemek zkontrolovat zkušeným inspektorem, který provede odborný posudek stavu v době prodeje. Inspektor kontroluje mimo jiné statiku nemovitosti, bezpečnost, zdravotní nezávadnost, tepelné úniky nebo stav technických zařízení

Proč zvolit inspekci nemovitosti?

Nový občanský zákoník dává kupujícím právo na odstoupení od smlouvy. Kromě úplného odstoupení lze také požadovat i slevu z kupní ceny, a to až pět let po uskutečnění prodeje nemovitosti. Stačí, aby kupující objevil vady, o nichž prokazatelně prodávající dříve věděl, ale kupujícího na ně neupozornil.

Existuje však poměrně snadný způsob, jak se vyhnout případným problémům a zpětnému vracení mnohdy i velmi vysokých částek. Je jím právě kompletní inspekce nemovitosti. S provedenou inspekcí tak budete moci svou nemovitost prodat s klidným srdcem a bez jakýchkoli obav.

Služby zahrnuté v ceně

U bytů a rodinných domů rozlišujeme celkem dvě varianty inspekcí. Jedná se o základní a kompletní inspekci.

ZÁKLAD s prohlídkou inspektora

V rámci základní prohlídky inspektor zkontroluje statiku nemovitosti, izolaci proti vodě, povrchy, bezpečnost (včetně požární), zvuk a hluk, úniky tepla, zdravotní nezávadnost a stav technických zařízení. Stav jednotlivých položek je uveden v procentech

STADNARD s prohlídkou inspektora

Standardní prohlídka zahrnuje kontrolu všech položek uvedených u základní prohlídky. Stav zde však není hodnocen procenty, ale přesněji podle míry opotřebení a aktuálního stavu. Kromě toho je uvedena i odhadovaná výše nákladů na opravu dané položky. 

Ukázka

Technický průkaz nemovitosti inspekce

Cena služby
od 7 000 Kč
nejsme plátci DPH
Zakoupit balíček pro objednání