Pozemek, 1611 m2, Horní Věstonice - Horní Věstonice

Exkluzivně Vám nabízíme stavební pozemek pro výstavbu rodinného domu v krásné obci Březí u Mikulova, části Horní Věstonice. Pozemek je rovinný , obdélníkového tvaru 15 m x 110 m . Po obou šířkách pozemku vedou obecní komunikace V komunikaci před pozemkem…

Videoprohlídka

Pozemek, 1611 m2, Horní Věstonice - Horní Věstonice

Půdorysy

Kontaktujte realitního experta
Rádi zodpovíme jakoukoliv otázku týkající se této nemovitosti.

Detailní popis

Exkluzivně Vám nabízíme stavební pozemek pro výstavbu rodinného domu v krásné obci Březí u Mikulova, části Horní Věstonice. Pozemek je rovinný , obdélníkového tvaru 15 m x 110 m . Po obou šířkách pozemku vedou obecní komunikace V komunikaci před pozemkem je možné se připojit k vodovodu, kanalizaci, elektřině.
Podle Územního plánu obce se podél obou obecních komunikací počítá s výstavbou nových rodinných domů a tudíž s vybudováním zpevněných komunikací a veškerých sítí ( možno ověřit na Obecním úřadě ) .
V současné době zde již probíhá výstavba nových rodinných domů , vinařství a penzionů podél hlavní silnice směrem na Dolní Věstonice . Linie této zástavby u hlavní silnice leží rovnoběžně ( jižněji ) od linií komunikací prodávaného pozemku . Avšak prodávaný pozemek je v porovnání s novostavbami u hlavní silnice ušetřen jejímu ruchu a současně v příznivějším úhlu výhledu na celé úchvatné pohoří Pálavy .
Pozemek se nachází na východním okraji malebné pálavské vinařské obce Horní Věstonice s přenádhernými výhledy na vápencové pohoří Pálavy ( Pavlovské vrchy - jižním směrem ) , Mušovská jezera ( vodní nádrž Nové Mlýny - směrem severním ) a rozlehlé vinohrady .Obec Horní Věstonice se rozkládá na úpatí Pálavských vrchů. Do katastru obce zasahuje i chráněná krajinná oblast Pálava, přírodní rezervace Věstonická nádrž a malou částí také národní přírodní rezervace Děvín.
Obec Horní Věstonice se nachází v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji.Jde o vinařskou obec v Mikulovské vinařské podoblasti. Viniční tratě: Pod Martinkou, Pod Děvínem, U Venuše. Přímo v obci můžete vyrážet za ochutnávkou vín za zdejšími srdečnými lidmi, do místních vinařství v romantikou prodchnutých pozdně barokních vinných sklepích .
Snadné spojení do Brna ( 35 km ) , Mikulova ( 10 km ) a Vídně ( 90 km ) .
Okolí
Za severní hranicí Pálava se nachází kaskáda tří vodních nádrží. Horní nádrží slouží pro rekreaci, střední je přírodní rezervací s ostrůvky pro hnízdění ptáků a dolní pro závlahy, elektřinu, rybolov a rekreaci. Dnes nádrže slouží ke koupání, k rybolovu, windsurfingu či lodní dopravě. Okolí je vhodné pro pěší výlety , cykloturistiku , milovníky slunce , vína , rybaření a historie . Po jedné hrázi vede silnice spojující Dolní Věstonice a Strachotín a po hrázi druhé silnice spojující Mikulov s Brnem .
V okolí pak na kole po vinařských naučných stezkách nebo na pěší turistiku do CHKO Pálava .
V létě se můžete koupat na Novomlýnských nádržích ( i vodní sporty a rybaření ) , Aqualandu Moravia , letním koupališti či zejména v křišťálově čistém vápencovém lomu v Mikulově .
Milovníky architektury a historie potěší romantické zříceniny Sirotčí hrádek a Dívčí hrady, muzeum lovců mamutů a věstonické Venuše v Dolních Věstonicích, slunný Mikulov s jeho historickým náměstím , Lichtenštejnským zámkem , Svatým kopečkem a jeskyní na Turoldu, Lednicko-valtický areál
pozemekvestonice.cz

Mapa

Nechte si ocenit vlastní nemovitost zdarma
Profesionálně ohodnotíme vaši nemovitost. Je to zdarma a stačí nám pár údajů.
Odhad zdarma